Сентябрь 29, Четверг, 2016
Помідори об’єднують континенти

Помідори об’єднують континенти

Минулого сезону на нашому городі вирощувалось близько 270 сортів томатів, причому 70 із них — новинки з усіх куточків світу. Доглядаючи за ними, з величезним інтересом вивчав «гостей» із США, Канади, Китаю, Японії, Англії та Росії. Сьогодні розповім лише про деякі з них, які потішили своїм урожаєм.
Почну з низькорослого рекордсмена з Канади — сорту Солодкі. Достиг він одним із перших. Писати про смакові якості немає сенсу — назва говорить сама за себе. Кущ заввишки до 50 см. Плоди — рожеві витягнуті сливки з маленьким носиком. Вага — 30-40 г. Плодів на рослині дуже багато — десяти кущів вистачило, щоб забезпечити родину консервованими томатами, а дітей потішити свіжими.

  • Серед томатів чері подобаються сорти Доктор Грін (найсолодші плоди), Рожевий кварц, Амурський тигр, Найменший у світі, Доктор Керолін, Ангорський суперсолодкий, Біла смородина і Тайванська богиня. Один із найурожайніших сортів цього року — Дакоста португальська. Я одержав його від колеги з Росії. Сорт чудово вистояв у спеку й обдарував нас плодами. Кущ у нього заввишки до одного метра. Плоди округло-сердцеподібні, рожеві, середня вага — 700-800 г, а окремі екземпляри за гарного догляду досягають кілограма.
  • Кілька років вирощуємо пізньостиглий сорт Чудо-банан. У нього дуже тугі плоди вагою до 150 г, красиві, із малою кількістю насіння, соковиті, червоного кольору. Форма плодів — витягнуто-сливоподібна. Смакові і засолювальні властивості заслуговують найвищих оцінок. До переваг сорту належить і його врожайність — до 8 кг із низькорослого куща! Плодоносить Чудо-банан до заморозків, навіть останні плоди дуже соковиті і солодкі. Сорт лежкий, транспортабельний, стійкий до фітофторозу та кореневої гнилі.
  • Багато років нашу родину тішить і середньостиглий сорт томата власної селекції Подарунок Юрію (я назвав цей сорт ім’ям брата, котрий уже багато років працює пліч-о-пліч зі мною на городі). Округлі жовті плоди цього сорту важать 120-150 г і за смаком та солодкістю значно перевершують багато інших томатів із таким забарвленням. У них значно більше каротину, і вони не викликають алергійних реакцій. Чудово підходять для дитячого і дієтичного харчування. Завдяки тугості і смаковим якостям ці помідори придатні для цільноплідного консервування і засолювання.
  • Два роки вирощую середньостиглий томат Блеве P20, одержаний із університету американського штату Орегон. Насінням зі мною поділився безпосередньо автор сорту Джим Маєрс, який працює там і багато років займається селекцією бобових культур. Джим — талановитий селекціонер, він створив десятки сортів квасолі і гороху. У списку його «творів» — і п ять унікальних сортів томатів. Найвдаліші — надранній Легенда і Блеве Р20. На сайті університету я побачив фотографію томатів із абсолютно синіми, як у баклажанів, плодами і загорівся бажанням одержати сорт, котрий ще не поширюється навіть у Канаді і США.
  • Лише завдяки нашому знайомству і спілкуванню через американську соціальну мережу Джим Маєрс погодився переслати мені десять насінин цього сорту. Ось так я його і розмножив, і вже два роки деякі любителі томатів вирощують його в Україні. Цього року в мене було вже 50 його кущів. Посадив так багато тому, що смачні плоди цього сорту гарні для консервування. Новинка мені дуже подобається, тож я хочу якомога швидше поширити цей сорт в Україні. Просто унікальний синій помідор! Його зелені плоди під впливом світла поступово стають темно-фіолетовими. Нижня половина стиглих томатів — червона. Вага плодів — 70- 80 г. Вони округлі. М’якоть рожевувато-червона, ароматна, щільна. Цікаво, що листя у рослини від холоду багровіє.
  • Не один рік я вирощую томати-гіганти. Одержував плоди вагою до 2 кг. Але справжнім відкриттям для мене став сорт Великий Зак. Дізнався про нього два роки тому в Інтернеті на одному з американських форумів. Одразу ж почав шукати інформацію про цей томат. З’ясувалося, що американці називають цей сорт томатним монстром — його плоди не бувають дрібними. В Україні цей сорт ще ніхто не вирощував. Мені пощастило одержати його ексклюзивно від Ніка Арфо зі штату Огайо, який захоплюється вирощуванням томатів. Він минулого сезону виростив плід вагою 3700 г. Саме з нього і надіслав мені насіння, аби дізнатися, як Великий Зак проявить себе в Україні. Мені вдалося одержати рекордний для мене плід вагою 2650 г. Ще один важив 2350 г. А найбільший плід виростила автор сорту Міні Захарія із Нью Джерсі — понад 6 кг! Тільки вона знає, як виростити такі плоди, але насіння сама не поширює.
  • Вирощую я цей сорт перший рік. Тепер маю на меті вивчити його і так само одержати максимально рекордний плід. Кущ у Великого Зака завишки до 2 м, стебла товсті, листя велике, темно-зелене. Смакові якості плода — це окрема розмова: він один із найсолодших, які я коли-небудь куштував. Урожай з куща вражає —понад 30 кг! Середня вага плодів — 1- 1,3 кг. Наступного року планую посадити якомога більше кущів Великого Зака. Та оскільки зібрав достатню кількість насіння цього сорту, вирішив безкоштовно потроху вислати його всім бажаючим, якщо в листі до мене буде вкладено конверт зі зворотною адресою. Спробуймо разом одержати рекордний плід!

Руслан Духов,
вул.Тюркіна, 41, с. Мишурин Ріг, Верхньодніпровський р-н,
Дніпропетровська обл.
51610. www.doohoff.com

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован.Необходимы поля отмечены *

*